تعطیلات تابستانی

25 آبان 1400

تعطیلات در اروپا

اورپا یا قاره سبز، همیشه یکی از بهترین قاره ها با دیدنی ترین مکان ها برای تعطیلات محسوب میشود، اغلب کشور هـای اروپایی دارای تاریخ و فرهنگ کهن هستند و دیدنی هـای شان هم واقعا دیدنی هستند، در ادامه با بهترین مقاصد برای گذارندن تعطیلات در اروپا در سایت شهرمن آشنا می‌شویم. مطمئن باشید که این مکان هـای  اروپایی تعطیلات هیجان انگیز و سرگرم کننده برای شما فراهم خواهند آورد.

1. پافوس، قبرس

کسانی که می خواهند در تعطیلات حمام آفتاب بگیرند، بدن خود را برنزه کنند و نهایت آرامش را کسب کنند باید بـه پافوس بروند، آرامش بخش ترین مقصد ساحلی برای بازدید در فصل تابستان است. پافوس در ساحل جنوب غربی قبرس واقع شده و سواحل شن هـای نرم، درختان نخل، و صخره هـای سنگ آهک مشهور از جاذبه هـای اصلی این منطقه هستند. همچنین در سفر بـه پافوس، تجربه قایق هـای دوبدنه کاتامِرَن را از دست ندهید.

تعطیلات در پافوس

بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات:

اردیبهشت تا مهر

مکان های زیبا برای بازدید:

خلیج مرجانی، پارک باستان شناسی کاتو پافوس، آرامگاه هـای پادشاهان، قلعه پافوس، قلعه سارانتا کولونس و …

فعالیت هایی که میتوان انجام داد:

بازدید از دوره روم باستان در پارک باستان شناسی کاتو پافوس، اسب سواری در دامداری ایگل مانتین، دیدن لاک پشت هـای دریایی وحشی در ایستگاه حفاظت از لاک پشت ها در خلیج لارا و …

2. زادار، کرواسی

زادار با موقعیتی زیبا در منطقه ساحلی دالماسی، الماسی بکر در قلب کشور کرواسی است. این شهر بـه خاطر وجود ویرانه هـای ونیزی و رومی از شهرت زیادی برخوردار است و شما بی شک عاشق معماری فوق العاده آن خواهید شد. همچنین، فستیوال موسیقی Soundwave در تیسنو یکی از بهترین جشنواره هـای موسیقی اروپا در فصل تابستان است.

زادار، کرواسی

بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات:

خرداد تا شهریور

مکان های زیبا برای بازدید:

کلیسای سن دوناتوس، پارک ملی کرکا، جزیره اوسلیاک، موزه باستان شناسی و …

فعالیت هایی که میتوان انجام داد:

اسکای دایوینگ، اسب سواری در دره ولیکا پلانا، کوهپیمایی در جزیره پاگ، تور جیپ سافاری در کوه ولبیت و …

3. لاوتربرونن، سوئیس

لاوتربرونن باوجود آبشار باشکوه و خروشان استاباخ، مقصدی است که تعادلی عالی بین طبیعت، ماجراجویی، عشق، و آرامش فراهم می آورد. لاوتربرونن یکی از بهترین مقصدها برای ماه عسل است که توسط کوهستان هـای پوشیده از برف، مناظر طبیعی، ناهمواری هـای صخره اي، یخچال هـای طبیعی، دره ها، و هر عنصر دیگری احاطه شده، تعطیلات شما در سوئیس را تجربه اي فراموش نشدنی خواهد کرد.

لاوتربرونن

بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات:

اردیبهشت تا خرداد

مکان های زیبا برای بازدید:

آبشار تروملباخ، آبشار استاباخ، کوه مونک، کوه لابرهورن، یخچال طبیعی ایگر، کوه مانلیکن و …

فعالیت هایی که میتوان انجام داد:

لذت از چشم اندازهای پانورامایی قله یونگفراو و مونک از رصدخانه یونگفرائو، غذا خوردن در رستوران گردان در قله شیلتورن، کوهپیمایی در گردنه کلین شیدگ، سواری با اتومبیل هـای کابلی از روستای استشلبرگ تا در قله شیلتورن و …

4. براشوو،رومانی

براشوو که از همه طرف بـه وسیله کوه هـای کارپات احاطه شده، شهر کوچکی است که در ناحیه ترانسیلوانیا واقع شده است. براشوو بهترین مکان برای اسکی تابستانی در اروپا است و معماری فوق العاده گوتیک در تمام کلیساها و ساختمان هـای آن نمایان است. براشوو باوجود زیبایی هـای فراوان در همه جایش، همچنین مکانی عالی برای اسکای دایوینگ و کوهپیمایی است.

براشوو

بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات:

فروردین تا خرداد و شهریور تا مهر

مکان های زیبا برای بازدید:

قلعه برن، کلیسای بیسریکا نیاگرا، باغ وحش براشوو، کلیسای سن نیکولاس و …

فعالیت هایی که میتوان انجام داد:

سواری در اتومبیل هـای کابلی کوه تامپا، اسکی و اسنوبرد سواری در منطقه پویانا براشوو، گردش در پارک آبی اسمایل و …

5. جزیره اسکای، اسکاتلند

کوه هـای باشکوه و صخره هـای مرتفع نقاط برجسته جزیره اسکای هستند، مشهور ترین و دومین جزیره بزرگ در اسکاتلند. جزیره اسکای در مجمع الجزایر هبریدهای داخلی قرار دارد و بـه خاطر قلعه هـای قرون وسطی، دهکده هـای ماهیگیری فوق العاده زیبا، و بهترین زندگی شبانه در اروپا در فصل تابستان شهرت دارد. جزیره اسکای مکانی است که می تواند بـه هر شخصی حسی رویایی و مسحور کننده دهد.

 

جزیره اسکای

بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات:

خرداد تا شهریور

مکان های زیبا برای بازدید:

قلعه دانوگان، تپه استور، زمین لغزه کویراینگ، آبادی کولبوست، قلعه آرمادیل، آبشار فری پولز و …

فعالیت هایی که میتوان انجام داد:

کوهپیمایی در تپه استور، کوهپیمایی در کویراینگ، ماهیگیری در دانوگان، پیاده روی در طبیعت و کوهپیمایی در آبشار فری پولز و …

6. پورتو، پرتغال

پورتو که از آن بـه عنوان الماس ساحلی پرتغال یاد می‌شود، در شمال غربی این کشور واقع شده و یکی از دیدنی ترین مکان هـای اروپا در فصل تابستان است. پورتو دومین شهر بزرگ در پرتغال است و اعتبار نام کشور پرتغال نیز بـه این شهر داده میشود. از ساحل ها و ساختمان هـای رنگارنگ گرفته تا تاریخ غنی آن، پورتو بی شک شهری جادویی با زندگی شبانه هیجان انگیزی است.

تعطیلات در پورتو

بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات:

اردیبهشت تا شهریور

مکان های زیبا برای بازدید:

کاخ بولسا، کلیسای سائو فرانسیسکو، کتابفروشی للو، کلیسای کلریگوس، ورزشگاه دراگو و…

فعالیت هایی که میتوان انجام داد:

منظره گردی در شهر با اتوبوس هـای دوطبقه، کوهپیمایی در اطراف رود دورو، بازدید از هنر و معماری مؤسسه فرهنگی سرالوس، و …

یک نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.